Grand Theft Auto V

Allikas: Vikipeedia

Grand Theft Auto V (GTA 5) on avatud maailmaga, tegevus-seiklus videomäng, mille arendas välja Rockstar Norh ja väljastas Rockstar Games. See väljastati 17. septembril 2013 aastal PlayStation 3-le ja Xbox 360-le ning 2014 aasta sügiseks väljastakse Microsoft Windowsile, PlayStation 4-le ja Xbox One-le. See mäng on esimene peamine kanne Grand Theft auto seeriates alates 2008 aastast Grand Theft Auto IV. Sinna kuulub väljamõeldud riik San Andreas (põhineb South California'ga), ühe mängija lugu räägib kolmest kurjategijast ja nende jõupingutustest toime panna vargusi, kuigi surve all on riigiasutused. See avatud maailma disain võimaldab mängijatel vabalt liikuda ümber San Andrease, mis on vabas looduses ja välja mõeldud Los Santos (põhineb Los Angelesele).

Seda mängu mängitakse kolmanda isiku perspektiivist, kolme tegelasega ja liigud ringi jalgsi või sõidukitega. Mängija kontrollib kolme juhtiavat peateglast (Michael, Trevor ja Franklin), ühe mängija režiimi vahetada teise tegelase vastu saab peaaegu igal ajal, nii ka missioonide ajal. Lugu raamib varguste järjestusi ja paljud missioonid on tulistamise ja sõitmise gameplay. Mängija karakter on kirjategija ning see võib õhutada mängus olevaid õiguskaitseasutusi, mille tagajärel "arreteeritakse" mängija politseinike ja vajadusel kõrgemate isikute poolt. Grand Theft Auto Online, see on mitmikmäng - saab otse mängida teiste mängijatega koos. Mitmikmängu režiim võimaldab kuni 16 mängijat uurima avatud maailmasse ja tegelema ühiste või konkurentsi võimaluste asjadega.

Arend algas aastal 2009, varsti peale Grand Theft Auto IV väljastamist. Arendusmeeskond nägi Grand Theft Auto IV nagu vaimse järglasena, paljud nende varasemate projektide, nagu Red Dead Redemption ja Max Payne 3. Mängus kasutada kolme juhitava peatelgelaset on murda seeria traditsiooni-disaini valikut, arendajate uuendusi tuumstruktuuriga on selle eelkäija. Osana oma teadustöös avatud maailmas, arendajad viisid läbi välitööd ümber California kogu arengu ja pildistasid kaadrid projekteerimise meeskonnaga. Arengu tollimaksud jagavad paljut Rockstar stuudiole kogu maailmast.

Pärast väljakuulutamist oktoober 2011, Grand Theft Auto V oli laialdaselt oodatud. Vabastamisel oli pälvinud paljude arvustajate kiitused, mis oli suunatud eelkõige mitme peategelase disainile ja avatud gameplay-le. Kriitikud olid polariseeritud stseeni kujutav piinamise ja mäng naiste kohtlemist. Mõned märgistatud mängu olemuselt vägivaldne ja häbistamist. Grand Theft Auto V murdis tootmisharu müügi arvestust ja sai kõige kiiremini müüa meelelahutus toote ajalugu, teenides 800 miljonit USD oma esimesel päeval ja 1 miljard USA dollarit oma esimese kolme päeva jooksul. Ta võitis aasta lõpu märke, sealhulgas "Aasta mäng" auhindu mitu mängu väljaannetes.