Gene Roddenberry

Allikas: Vikipeedia
Gene Roddenberry

Gene Roddenberry (kodanikunimega Eugene Wesley Roddenberry; 19. august 1921 El Paso, Texas24. oktoober 1991 Santa Monica, California) oli Ameerika Ühendriikide stsenarist, kes on eelkõige tuntud "Star Treki" maailma loojana.

Lisaks Star Trekile on Roddenberry loonud vähem tuntud telesarjad "Andromeda" ja "EARTH: The Final Conflikt" ning kirjutanud raamatuid.

Roddenberry kasvas üles Los Angeleses, kus tema isa töötas politseinikuna. Roddenberry õppis politseinikuks ja seejärel lenduriks. Teise maailmasõja alguses liitus ta Ameerika õhujõududega, sooritas Vaikse ookeani kohal üle 80 lahingulennu ja teenis 2 medalit: Distinguished Flying Cross ja Air Medal.

Sõja lõppedes teenis ta leiba tsiviillennukipiloodina ja kui hakkas sündima televisioon leidis Roddenberry, et see on koht kus rakendada oma kirjanduslikku talenti. Hollywoodi jõudes avastas ta lapsekingades televisiooni veel väiksemate võimalustega. Alustas tööd Los Angelesi linna politseiametis ja teenis seal välja seersandi paelad. Samal ajal jätkas ta kirjutamist mitmele väljaandele ja ka kasvavale TV tööstusele.

StarTreki tähelend algas madalalt aastal 1960, kui esimene toodetud episood TheCage tembeldati liiga "targaks". Vaatamata sellele sai StarTrek energia mootoritesse ja kujunes selleks mis ta tänapäeval on. Sarja populaarsusest annab ka tunnistust selline fakt, et NASA - USA Kosmoseuurimise Administratsioon andis ühele oma süstikutest nime StarTreki kõige kuulsama laeva Enterprise järgi.

Ta suri 24. oktoobril 1991 a., jättes endast maha abikaasa Majel Barreti, kes osales TOSis kui medõde Chapel ja TNGs kui Lwaxanna Troi, poja Gene Roddenberry Jr., kaks täiskavanud tütart ja kaks lapselast. Sõbrad, tuttavad ja kolleegid ning fännid jäävad teda kauaks mälestama hüüdnime järgi "The Great Bird Of Galaxy" (Galaktika Suur Lind).