Gøsta Esping-Andersen

Allikas: Vikipeedia

Gøsta Esping-Andersen (sündinud 1947) on Taani politoloog ja sotsioloog. Peamiselt tuntud kui heaoluriikidest rääkiva raamatu "The Three Worlds of Welfare Capitalism" (Kapitalistliku heaolu kolm maailma) (1990) autor. Veel on talt ilmunud 2003 aastal "Why We Need a New Welfare State", 2001. aastal koostöös M. Reginiga "Why Deregulate Labour Markets?", 1999 astal "Social Foundations of Postindustrial Economies."

Esping-Andersen on Barcelonas Pompeu Fabra Ülikooli sotsioloogia professor ja teaduskomitee liige Madridi Juan March Instituudis ja Ecole Normale Superieure (Pariis) ja Taani Sotsiaaluuringute Instituudis. Ta on tegev selliste teadusajakirjade toimetustes nagu: "American Sociological Review", "European Sociological Review", "European J. of Industrial Relations", "Stato e Mercato", "South European Society and Politics", "Work, Employment and Society", "New Political Economy" ja "J. European Social Policy".

Ta on töötanud rahvusvahelistes organisatsioonides nagu ÜRO, Maailmapank ja OECD. Töötanud Portugali ja Belgia valitsuse juures, kui need riigid olid Euroopa Liidu eesistujamaad.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]