Fredrik Ljungberg

Allikas: Vikipeedia
Ljungberg 2006. aastal

Karl-Fredrik "Freddie" Ljungberg (sündis 16. aprillil 1977 Vittsjös) on endine Rootsi jalgpallikoondise poolkaitsja, kes mängis viimati USAs Seattle Sounders FC klubis. Lisaks on ta olnud ka Calvin Kleini aluspesu modell.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Jalgpallile lisaks on ta mänginud ka käsipalli, jäähokit ja golfi.

Ljungberg siirdus Arsenali 1998. aastal. Enne seda mängis ta Halmstadi BKs 139 mängu ja tegi 16 väravat. Tema väravalöömise oskused on paranenud märgatavalt Arsenali tuleku järel.

Ljundbergil oli suur osa Arsenali topeltvõidus 20012002 hooajal, kui võideti Inglismaa meistritiitel ja FA Cup (liiga karikas). Kuna Robert Pirès oli vigastatud hooaja lõpuni tuli Ljungberg tema asemele ning tal õnnestus väravaid lüüa mitmetes hooaja lõpumängudes, kuhu kuulus ka Inglisma meistritiitli finaalmäng Chelsea vastu.

Kui Emmanuel Petit ja Marc Overmars lahkusid Arsenalist sai Ljungberg pidevalt mängida algkooseisus. Tema karjääri on viimasel ajal seganud pidevad vigastused ja migreen. 2005. aastal arvati tal olevat vähkkasvaja, kuid siiski arstliku kontrolli tulemused seda fakti ei kinnitanud. 2005. aasta oktoobri seisuga oli ta mänginud meistriliigas Arsenali rivistuses 179 korda ja löönud 45 mängu ning 48 Meistrite liiga mängu ja teinud seal 13 väravat. Ljungberg on Arsenali särgis praegu mängivatest jalgpalluritest teine kõige enam meeskonnas osalenud mängija, vaid 1995. aastal klubisse tulnud Dennis Bergkamp on enim mänge mänginud.

Ljungberg on osalenud rahvuskoondise rivistuses 2002. aasta maailmameistrivõistlustel ja 2004. aasta Euroopa meistrivõistlustel, ning mängib koondise rivistuses ka 2006. aasta MM-il Saksamaal.

Rootsi rahvuskoondises tegi Ljungberg debüüdi 24. jaanuaril 1998, kui mängiti USA-ga ning kaotati 0:1. Seisuga 15. juuni 2006 on Ljungberg rahvuskoondises mänginud 59 korda ja löönud 13 väravat.

Saavutused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Klubid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Fredrik Ljungberg on 176 cm pikk ja kaalub 75 kg.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]