Fluke

Allikas: Vikipeedia
Arvutivõrgu sertifitseerimine Fluke'i mõõteriistade abil

Fluke Industrial on rahvusvaheline ettevõte, mis toodab tööstuses kasutatavaid testimisseadmeid. Ettevõtte peakorter asub Washintoni osariigis Everettis, aga allasutusi on tal paljudes riikides.

Fluke võttis endale nime oma mõõteriistade suure täpsuse tõttu, mistõttu tema seadmed on konkurentide omadest kallimad [1]. Kõiki Fluke'i seadmeid saab kasutada ka halva ilmaga. Mõnel mõõteriistal on eluaegne garantii.

Fluke'i asutas 1948 John Fluke. Nooruses oli Fluke David Packardi sõber ja toakaaslane – Packard on Hewlett-Packardi kaasasutaja.

1993. aasta mais omandas Fluke enamise Philips Electronicsi testimis- ja mõõteriistade tootmise allüksustest, võttes üle tema ostsilloskoopide, mõõturite, loogiliste analüsaatorite ja funktsioonigeneraatorte tootmise.

1992. aastal asutas Fluke allüksuse Fluke Networks, mis tootis võrkude testimise seadmeid. 2000. aastal Fluke Networks iseseisvus, saades eraldi haldusstruktuuri, presidendi ning vastutuse kasumi ja kahjumi eest. Selle ettevõtte peamised tootmisüksused asuvad Everettis, Colorado Springsis ja Dublinis, kuid väiksemaid on paljudes teisteski maades.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. http://us.fluke.com/usen/about/default.htm

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]