Feliks Undusk

Allikas: Vikipeedia

Feliks Undusk (sündinud 23. detsembril 1948) on Eesti teleajakirjanik ja poliitik.

Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi 1971. aastal ökonomisti erialal[1]

Ta oli Eesti Kongressi saadik ja VIII Riigikogu koosseisu liige. Aastatel 19961999 oli ta Nõmme Linnaosa Halduskogu esimees ning Tallinna Linnavolikogu liige. Ta on kuulunud Eesti Reformierakonda ja Eesti Keskerakonda.

Feliks Undusk alustas ETV-s 1980. aastal. Ta on teinud mitmeid publitsistikasaateid, tuntum "Argiasjust pühapäeval" (19821989) ning oli uudistesaate Aktuaalne kaamera peatoimetaja. Laulva revolutsiooni ajal juhtis koos Hagi Šeini ja Rein Järlikuga saatesarja "Mõtleme veel".

16. veebruaril 1991 osales Feliks Undusk "Wigla Sou" saatelõigus, kus teatati peatsest rahavahetusest. Libauudis rääkis, et Soome sajamargased kaotavad kehtivuse. Paljud televaatajad võtsid seda teravmeelset nalja surmtõsiselt ja asusid veel samal õhtul oma raha kulutama ning vahetama.

1996. aastal tegi tollane Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Undusk koos Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Andres Korgiga koos kaitsepolitseile avalduse, et algatataks kriminaalasi Tallinna linnapea Jaak Tamme ja endise abilinnapea Ivar Lindpere vastu. Kork ja Undusk süüdistasid Tamme ja Lindperet korruptsioonis Tallinna linnale kuulunud korterite erastamisel.[2]

Tunnustused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. http://www.saku.ee/info/juhtimine.html
  2. Kadi Heinsalu "Andres Kork - Rahuliku protestija loomuga" Äripäev, 19.01.2007 (vaadatud 3. novembril 2012)

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Maarius Suviste. Feliks Undusk: "Tähtis pole, kes ma olin, vaid see, kes ma praegu olen." Õhtuleht, 25. september 2007