Epica (album)

Allikas: Vikipeedia

Epica on kuues täispikk Kameloti album. See on välja antud 13. jaanuaril 2003. aastal Noise Recordsi poolt. See on Kamelot'i esimene kontseptuaalne album, laulude sõnad olid valmis juba enne muusika loomist. See album ja selle järg The Black Halo põhinevad üldjoontes Goethe "Faustil".

Selle albumi järgi võttis endale nime ansambel Epica.

Tegelased[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • Ariel (Roy Khan) – Ariel on pidevalt otsiv inimene. Ta on esileküündiv noor alkeemik, kes on pettunud teaduse ebaadekvaatsuses ja religioonis, mis ei vasta tema küsimustele. Otsib üldkehtivat tõde, millele need ei anna vastust. Ta tunneb, et tõde on ainuke asi, mis teeb tema elu väärtuslikuks.
 • Helena (Mari) – Helena ja Ariel kasvasid koos üles ja ta on ainuke inimene, keda Ariel tõeliselt armastanud on. Ta esindab süütust ja kõike, mis on hea ja puhas.
 • Mephisto (Roy Khan) – Mephisto on peaingel, kes armastas Jumalat. Kuid Jumal käskis kõigil inglitel inimkonda teenida, Mephisto keeldus, kuulutades, et tema on ustav vaid Jumalale. Selle eest aeti ta Taevast välja. Ta ilmub paljudes erinevates vormides ja maskeeringutes ning ei ole kunagi ootuspärane - ratsionaalne ja väljapeetud, kuid ometi petlik. Meeleheitlikult ihkab ta jälle Jumalaga olla ning just see iha ongi "Epica" sündmuste liikumapanevaks jõuks.

Lugude nimekiri[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. "Prologue" – 1:07
 2. "Center of the Universe" – 5:27
 3. "Farewell" – 3:41
 4. "Interlude I - Opiate Soul" – 1:10
 5. "The Edge of Paradise" – 4:09
 6. "Wander" – 4:24
 7. "Interlude II - Omen" – 0:40
 8. "Descent of the Archangel" – 4:35
 9. "Interlude III - At the Banquet" – 0:30
 10. "A Feast for the Vain" – 3:57
 11. "On the Coldest Winter Night" – 4:03
 12. "Lost & Damned" – 4:55
 13. "Helena's Theme" – 1:51
 14. "Interlude IV - Dawn" – 0:27
 15. "The Mourning After (Carry On)" – 4:59
 16. "III Ways to Epica" – 6:16

Limiteeritud versioon sisaldab boonuslugu:

 • 17. "Snow" – 4:21

Jaapani versioon sisaldab boonuslugu:

 • 17. "Like the Shadows" – 3:45

Sisu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Proloog[muuda | redigeeri lähteteksti]

Põhinedes Fausti "Proloog Taevas", sõlmivad Mephisto ja Jumal kihlveo: kui Mephisto saab enda valdusesse Arieli, Jumala lemmikinimese, hinge, lubatakse tal taas Taevasse siseneda. Kuid kui Mephisto ebaõnnestub, on ta igaveseks Põrgusse määratud. Muusikaliselt annab lugu kildhaaval ja moonutatud sõnafragmentide abil aimu tulevastest sündmustest, saateks korrapärastu keelpilliansambel.

Center of the Universe (Universumi kese)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Meile tutvustatakse Arieli "alati otsivat" vaimu. Ta arvab, et mingis punktis, surma piiril, pidi keegi teadma tõde, mida tema otsib. Ilma selle tõeta tunneb ta end oma kodumaal - universumi keskmes - eksinuna. Hetkeline rahu siseneb Arieli märatsevasse vaimu (muusikaliselt esindatud meloodilise duetiga), ning ta ostustab et, oma kodumaal on ta kõik teadmiste allikad ära kasutanud, seega peavad vastused peituma kusagil mujal.

Farewell (Hüvastijätt)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ariel jätab hüvasti oma vana eluga. Ta põletab kõik sillad ja katkestab seosed kõigiga, keda on kunagi tundnud - nende hulgas ka Helenaga. Lõpuks pöördub ta Jumalast, kes on ilmselt võimetu ravimaks inimeseks olemisest tulnud küsimusi ja läbielamisi. Innukalt oma otsinguid alustades astub esimese kättesaadava laeva pardale ja purjetab üle ookeani, et enam kunagi mitte tagasi tulla.

Interlude I - Opiate Soul (Vahemäng I)[muuda | redigeeri lähteteksti]

See vahemäng tähistab aja möödumist kui Ariel aastaid rännates laias maailmas tõde otsib.

The Edge of Paradise (Paradiisi äär)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Haarates peale aastatepikkusi viljatuid otsinguid õlekõrrest, on Ariel pöördunud okultismi ja hallutsinogeensete uimastite poole (muusikaliselt esitatud aeglase, lookleva vokaali ja eksootilise arabeski meloodiaga), millest on tekkinud sõltuvus. Nende praktikate mõju all näeb Ariel hetkelist Mefisto viirastust, kuigi sel hetkel ei tea ta langenud inglist või tolle taevalikust kihlveost veel midagi. Ariel mõsiatb, et tema praegune elulaad ei vii teda tema ihaldatud suure vastuse avastamisele kuidagi lähemale.

Wander (Rändamine)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Meeleheitel Ariel lõpetab oma otsingud ja rändab üksiku ja sihituna läbi talve metsikuse (ülejäänud lugu leiabki aset talvel). Ta meenutab Helenat ning igatseb naasta temaga koos veedetud noorusaega.

Interlude II - Omen (Vahemäng II - Enne)[muuda | redigeeri lähteteksti]

See aeglane ja pehme instrumentaalne vahemäng markeerib Arieli tumedaimat tundi, kui ta valmistus endalt elu võtma. Kuid Mephistol on seoses veel võitmata kihlveoga teised plaanid.

Descent of the Archangel (Peaingli laskumine)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kuu valguskiirtest valgustatuna ilmub ingelliku hiilgega Mephisto Arielile. Muusikaliselt esitletakse seda kummitusliku saksofoni avamänguga, millesse on pikitud lihtsaid klahvpilli akorde. Mephisto tutvustab end Arielile ja teeb ettepaneku - ta lubab Arieli teenida kuni see elab, täites kõik tema soovid tingimusel, et kui Ariel sureb, saab Mephisto tema hinge endale. Kuigi pakkumine on ahvatlev, on Ariel alguses ettevaatlik.

Interlude III - At the Banquet (Vahemäng III - Banketil)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Järsku leiab Ariel end Mephisto suursuguses lossis, kus langenud ingel tema auks pidusöömingut peab. Nautlik tuju kumab läbi kiirema tempo kui Mephisto banketisaali siseneb.

A Feast for the Vain (Edevate pidusööming)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ariel naudib Mephisto seltsis aplust, pidustusi ja meeldivat seltskonda. Aukartliku ja kogu suursugususe ja hiilguse tõttu hingetuna (muusikaliselt esindatud pea valsi-laadsete progressioonidega) kaovad tema viimased kahtlused; ta võtab Mephisto sõpruse vastu ja nõustub pakkumisega, küll ühe muutusega - vaid siis, kui Ariel kogeb hetke, kus ta on nii rahul et sooviks selles igavesti viibida, võib Mephisto saada tema hinge. Mephisto nõustub muudetud lepinguga vastu tahtmist.

On the Coldest Winter Night (Kõige külmemal talveööl)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mephisto lossist lahkudes kohtub Ariel Helenaga, kes on teda kõik need aastad otsinud. Liigutav akustiline bass portreteerib Arieli ja Helena vahelist soojust ja armastust, mis peale kõiki neid lahusoldud aastaid siiski nende vahel on. Kaks armastajat hoiavad teineteise lähedusse ja veedavad talveöö koos lähedalasuvas linnas. Selle öö jooksul rasestub Helena Arielist, kuigi kumbki seda siis ei tea.

Lost & Damned (Eksinud ja neetud)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Peale mõnda aega Helenaga linnas veedetud aega otsustab Ariel Mephisto abiga taasleitud jõul oma retke jätkata. Kuid ta keeldub puhast ja head Helenat oma oma teekonna raskustesse ja Mephisto võrgutustesse kaasamast. Ja kuigi ta Helenat armastab, on nende sidemest tähtsamad kauaotsitud vastused. Oma sõnadega "Love means nothing to me, if there is a higher place to be." ("Armastus ei tähenda mulle midagi kui on olemas veelgi ülevam paleus.") Seega, kuigi Ariel armastab vaid Helenat, jätab ta tema maha. Arieli ja Helena vahelist lahkheli on muusikaliselt kujutatud tõtliku turmmirütmiga, milles annavad rõhku aeglasemad klahvpilli akordid.

Helena's Theme (Helena teema)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hullununa tõotab Helena Arieli igavesti, isegi surmas, armastada ja uputab end, koos üsas oleva lapsega, lähedal asuvasse jõkke. Jõevaimu palvel tõusevad nii Helena kui ka tema sündimata laps ("Alena") Taevasse.

Interlude IV - Dawn (Vahemäng IV - Koidik)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koos tõusva koiduga saab kõigile Linna Teataja suu läbi teatavaks Helena viimane tegu. Tema surnukeha leitakse jõest ja avastatakse, et tal oli ka laps.

The Mourning After (Carry On) (Lein (Jätkamine))[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ariel on unes topeltsurma tunnistajaks. Tema kartust kinnitab ka Linna Kuulutaja. Ta on šokeeritud ja hämmingus nii Helena surmast kui ka lapse, kellest ta midagi ei teadnud, kaotusest. Kaotusvalu ja üksinduse taaga all leinab ta Helenat. Kuid siiski ta teab, et ta peab oma retke jätkama. Lõppude lõpuks - kui ta peaks läbi kukkuma, mis oli siis Helena surma eesmärk? Oma ülesande, mille pärast ta Helena jättis ja mis tingis Helena enesetapu, mittetäitmine oleks Helena mälestusele häbistav.

III Ways to Epica (III teed Epicale)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mephisto julgustab Arieli jätkama oma retke, nimetades Helena surma kui hinda "tulega mängimisele". Ta nõuab Arieli usaldust ja sõitleb toda oma leina pärast, kuulutades, et kõik inimlikud kirest sündinud tunded on kokkuvõttes destruktiivsed. Helena, kes on nüüd Taevas, kuulutab, et armastus on ainus jõud, mida inimesed eales tunda võivad ja et selle vastu pimeduse jõud ei saa. Meeleheitel Ariel süüdistab oma kurbuses Jumalat. Süütunne Helena surmale kaasa aitamises neelab tema ja ta tunneb, et lunastus teda enam ei päästa.

Siinkohal Epica lugu lõppeb, kuigi albumil on veel 2 lisalugu. Arieli lugu jätkab albumil The Black Halo.

Koosseis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Külalismuusikud[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • Klahvpillid ja orkestreering – Miro
 • Naislaulja – Mari
 • Lisakitarr – Sascha Paeth
 • Soolokitarr laulus "Descent of the Archangel" (Peaingli laskumine) – Luca Turilli
 • Klahvpillid – Günter Werno ja Jan P. Ringvold
 • Koori vokaalid – Robert Hunecke-Rizzo, Cinzia Rizzo, Annie ja Herbie Langhans
 • Bandeneón laulus "Lost & Damned" (Kadunud ja neetud) – Fabricio Alejandro
 • Rodenberg Sümfooniline Orkester
 • Akustiline basskitarr laulus "On the Coldest Winter Night" (Kõige külmemal talveööl) – Olaf Reitmeier
 • Djembe laulus "On the Coldest Winter Night" (Kõige külmemal talveööl) – Robert Hunecke-Rizzo
 • Tseremooniameister laulus "At the Banquet" (Banketil) ja Jõe vaim laulus "Helena's Theme" (Helena teema) – John Wilton
 • D-basskitarr laulus "On the Coldest Winter Night" (Kõige külmemal talveööl) – Andre Neygenfind

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]