Eesti Mereakadeemia

Allikas: Vikipeedia

59.4617055624.66655

Eesti Mereakadeemia
Eesti Mereakadeemia hoone aadressil Kopli 101
Eesti Mereakadeemia hoone aadressil Kopli 101
Asutatud 1919
Tüüp Rakenduskõrgkool
Rektor Roomet Leiger
Üliõpilasi 813 (2012)[1]
Magistriõppes 54 (2012)
Asukoht Tallinn

Eesti Mereakadeemia (EMERA) on rakenduskõrgkool, mis tegeleb merendusalase hariduse võimaldamise, merendusalase õppe- ja arendustegevuse juhendamise ja koordineerimise ning merendusalaste rakendusuuringute korraldamisega.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

1992 loodi kõiki merealaseid õppeasutusi ühendav Eesti Merehariduskeskus, kuhu liitusid Tallinna Merekool, Tallinna Merekolledž ja Tallinna 1. Kutsekeskkool. See nimetati 1999. aasta lõpus ümber Eesti Mereakadeemiaks.[2][3]

2006. aasta sügisel avati Mereakadeemias magistriõpe.[4]

Mereakadeemia kolis sügisel 2009 Koplisse kunagisse Vene-Balti laevaehitustehase administratiivhoonesse, milles on hiljem paiknenud ka Tallinna Polütehnilise Instituudi peahoone ning kuni sügiseni 2009 oli selles hoones Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskond.

1. augustil 2014 ühineb Mereakadeemia Tallinna Tehnikaülikooliga. Ühinemisleping allkirjastati sama aasta 23. aprillil.[5]

Teaduskonnad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Erialad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Rektorid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kodukord[muuda | redigeeri lähteteksti]

Eesti Mereakadeemia õppurid jagunevad üliõpilasteks ja kadettideks. Üliõpilased õpivad merendusteaduskonnas, aga kadetid õpivad mehaanika- ja laevandusteaduskonnas. Kadetid kannavad vormi, mille põhielemendid on mustad viigipüksid, valge särk, must lips ja tumesinine kampsun. Kampsuni rinnal vasakul küljel on tasku, millele kadett ise õmbleb EMA embleemi. Triiksärgi või kampsuni vasakul õlakul kantakse musta pagunit, millel olevad kuldsed triibud tähistavad kursuse aastat. Teistest triipudest peenem kuldne triip tähistab rühmavanemat. Kadetid saavad riigi poolt kolm korda päevas tasuta süüa, millest lõuna on kahekäiguline. Kadettide ülesanne on ka igatööpäevane valvelauatoimkond.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]