Eesti Mereakadeemia

Allikas: Vikipeedia

59.4617055624.66655

Eesti Mereakadeemia
Eesti Mereakadeemia hoone aadressil Kopli 101
Eesti Mereakadeemia hoone aadressil Kopli 101
Asutatud 1919
Tüüp Rakenduskõrgkool
Rektor Roomet Leiger
Üliõpilasi 813 (2012)[1]
Magistriõppes 54 (2012)
Asukoht Tallinn

Eesti Mereakadeemia (EMERA) on rakenduskõrgkool, mis tegeleb merendusalase hariduse võimaldamise, merendusalase õppe- ja arendustegevuse juhendamise ja koordineerimise ning merendusalaste rakendusuuringute korraldamisega. Akadeemia eelnev valitud rektor oli Jüri Kann. 24. novembril 2010 valiti uueks rektoriks Heiki Lindpere, tema ametiaeg algas 1. jaanuaril 2011 ning lõppes erakorralise töölepingu ülesütlemsiega 28. november 2013 seoses järelevalve käigus tuvastatud eelarve- ja finantsdistsipliini rikkumiste tõttu.[2]

Mereakadeemia kolis sügisel 2009 Koplisse kunagisse Vene-Balti laevaehitustehase administratiivhoonesse, milles on hiljem paiknenud ka Tallinna Polütehnilise Instituudi peahoone ning kuni sügiseni 2009 oli selles hoones Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskond.

Eesti Mereakadeemial on kolm teaduskonda:

Erialad, mida on võimalik Eesti Mereakadeemias õppida:

Kodukord[muuda | redigeeri lähteteksti]

Eesti Mereakadeemia õppurid jagunevad üliõpilasteks ja kadettideks. Üliõpilased õpivad merendusteaduskonnas, aga kadetid õpivad mehaanika- ja laevandusteaduskonnas. Kadetid kannavad vormi, mille põhielemendid on mustad viigipüksid, valge särk, must lips ja tumesinine kampsun. Kampsuni rinnal vasakul küljel on tasku, millele kadett ise õmbleb EMA embleemi. Triiksärgi või kampsuni vasakul õlakul kantakse musta pagunit, millel olevad kuldsed triibud tähistavad kursuse aastat. Teistest triipudest peenem kuldne triip tähistab rühmavanemat. Kadetid saavad riigi poolt kolm korda päevas tasuta süüa, millest lõuna on kahekäiguline. Kadettide ülesanne on ka igatööpäevane valvelaua toimkond.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]