CrunchBang Linux

Allikas: Vikipeedia
CrunchBang Linux
OS-perekond UNIXi-laadne operatsioonisüsteem
Hetkeseis Aktiivne
Paketihaldur APT
Tuuma tüüp Monoliitne (Linux)
Vaikekasutajaliides Openbox

CrunchBang Linux (ehk #!, nagu teda logo tõttu sageli nimetatakse), on Ubuntul põhinev väikese mahuga Linuxi distributsioon.

CrunchBang Linux kasutab aknahaldurina Openboxi. Vähese ressursinõudlikkuse tõttu sobib seda kasutada moraalselt vananenud või väikese võimsusega riistvaral (nt Asus Eee PC).

CrunchBang Linuxi autor on Philip Newborough.

CrunchBang Linuxi loomisel on saavutatud hea tasakaal kiiruse ja funktsionaalsuse vahel. Tarkvarateemalise veebisaidi Softpedia andmetel buudib CrunchBang Linux kiiremini kui Ubuntu ja sisaldab lisaks vaikimisi rohkem rakendusi kui Ubuntu. Ta töötab Ubuntust kiiremini ja väheste ressursside korral ka Ubuntust paremini. CrunchBang Linux töötati täielikult välja Ubuntu lähtekoodi põhjal, välja arvatud mõned paketid.

Vahendid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Erinevalt Ubuntust sisaldab CrunchBang Linux mitut mittevaba või patentidega koormatud programmi ja teeki. Nii toetab ta mitut multimeediavormingut, näiteks MP3, flash ja ka DVD taasesitamist.[viide?]

CrunchBang Linuxis on asendatud mõned rakendused, mida Ubuntus vaikimisi kasutatakse:

CrunchBang Linuxil on ka teistsugune ikoonistik ja teistsugused vaikimisi taustapildid.

Versioonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

CrunchBang Linuxist on saadaval kaks versiooni:

  • CrunchBang Desktop Edition
  • CrunchBang Desktop Lite Edition — sama, aga vähemate eelinstalleeritud programmidega

Kunagi pakuti ka kolmandat versiooni: CrunchEee Edition — see oli modifitseeritud versioon Asus Eee PC jaoks. Seda enam ei pakuta, kuna Lite versioon ühildub täielikult Eee arvutitega.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]