Camphill

Allikas: Vikipeedia

Camphill on ravipedagoogiline liikumine antroposoofia alusel. Esimese Camphill Community asutas 1939 Viinist emigreerunud lastearst Karl König Šotimaal Aberdeeni lähedal. Tänapäeval on maailmas üle saja Camhilli kogukonna rohkem kui 20 riigis. Tegeletakse biodünaamilise põllumajandusega.

Vidaråsen

Külasarnastes Camphilli kogukondades elavad inimesed – sageli mitmete – erinevate hingeliste ja kehaliste kahjustusega inimesed enamasti koos oma hooldajate peredega. Nad saavad tegutseda erinevates töökodades või köögis ja pagari juures. Hooldatavad peavad saama elada nende võimetele vastavat, võimalikult iseseisvat elu.

Erinevalt vahetustega hooldekodudest kujunevad siin perekondlikud suhted. Päeva, nädala ja aasta kulg on nii liigendatud, et ka sügavalt abivajavad inimesed leiavad eluks orientiiri. Selle hulka kuuluvad ühised söögiajad, mõtisklused, sünnipäevad ja iga-aastased pühad muusika ja muude kunstiliste tegevustega. Ka raskete arenguhäiretega lapsed saavad Waldorfi pedagoogikale orienteeritud kooliharidusest osa. Psühhofarmaatsiat välditakse. Selle asemel kasutatakse antroposoofilisi ravimeid ja teraapiad, näiteks ravieurütmiat, muusikateraapiat ja rütmimassaaži. Külakogukondade kõrval on ka kooli tugikeskused ja päevased teraapiaasutused.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]