Camphill

Allikas: Vikipeedia

Camphill on ravipedagoogiline liikumine antroposoofia alusel. Esimene Camphill Community asutas 1939 Viinist emigreerunud lastearst Karl König Šotimaal Aberdeeni lähedal. Tänapäeval on üle maailma üle saja kogukonna rohkem kui 20 riigis. Tegeletakse biodünaamilise põllumajandusega.

Vidaråsen

Külasarnastes Camphilli kogukondades elavad inimesed – sageli mitmete – erineva hingelise ja kehalise kahjustusega inimesed enamasti koos oma hooldajate peredega. Nad saavad tegeleda erinevates töökodades või köögis ja pagari juures. Hooldatavad peavad saama elada nende võimetele vastavat, võimalikult iseseisvat elu.

Erinevalt vahetustega hooldekodudele kujunevad siin perekondlikud suhted. Päeva-, nädala- ja aastakulg on nii liigendatud, nii et ka sügavalt abivajavad inimesed leiavad eluks orientiiri. Selle hulka kuuluvad ühised söögiajad, mõtisklused ja aastapühad muusikaga ja teiste kunstiliste tegevustega. Ka raskete arenguhäiretega lapsed saavad waldorfpedagoogikale orienteeritud kooliharidusest osa. Psühhofarmaatsiat välditakse. Selle asemele tulevad antroposoofilised ravimid ja teraapiad nagu näiteks ravieurütmia, muusikateraapia ja rütmiline massaaž. Külakogukondade kõrval on ka kooli tugikeskused ja päevased teraapiaasutused.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]