Blue October

Allikas: Vikipeedia

Blue October on Ameerika alternative rock 'i bänd, mis alustas tegevust 1996. aastal. Bänd on pärit Houstonist Texasest. Praegu kuulub ansamblisse viis liiget: Justin Furstenfeld (solist), tema vend Jeremy Fustenfeld (trummid, vokaal), Ryan Delahoussaye (viiul/vioola, mandoliin, klahvpillid, vokaal), C.B. Hudson (kitarr) ja Matt Noveskey (basskitarr ja vokaal).

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Blue October'i esimene album, 'The Answers', tuli välja 1998. aastal. Justini ja Jeremy vanemate plaadifirma RoDan Entertainment nime all. Nende debüütalbum müüs ainuüksi Houstonis 5000 koopiat. Tänu bändi fännide tutvustele kohaliku telekompanii ABC-ga, tekkis neil võimalus esineda varahommikustes uudisteprogrammides – see oli bändi esimene live-esinemine televisioonis. Sellega pälvis bänd suurte plaadikompaniide tähelepanu ning aastal 2000 allkirjastati leping Universal Recordsiga, samal ajal lastes välja oma teise albumi – "Consent to Treatment". Nende kolmas kogumik "History for Sale" sisaldas ka singlit "Calling You", mis oli koguni "American Wedding"-i soundtrackil. See osutus ka nende suurimaks eduks kuni kõige uuema singli, "Hate Me" välja laskmiseni.

Aastal 2006, tõusis see ajakirja "Billboardi" rokkmuusika edetabelites teisele kohale. Lugu debüteeris muusikavideoga VH1-s ning meeldis rahvale, tõustes vaatajate edetabelis käesoleva aasta maikuus 12. kohale.

"Hate Me" oli üks osa nende sama aasta aprillis välja antud albumist "Foiled", mis siiamaani on kindlasti nende edukaim olnud. Tänu edule on nad külastanud ka mitmeid telešõusid, millest tuntum on võib-olla Jay Leno juhitud vestlussaade. 2006. aasta suvel välja antud kaks singlit on Ameerika raadiojaamades sooja vastuvõtu osaks saanud.

Tänu nende uusima albumi edule on Blue October oma fännide arvu eelkõige Euroopas märgatavalt suurendanud. Seega on nad pidanud oma tuuri kava mitmeid kordi muutma. Originaalselt pidid nad oma tuuriga ainult Texases ja Ameerika lääne- ja lõunaosariikides esinema, kuid sinna lisandusid hiljem ka veel USA suuremad linnad, Havai ning ka mõned välisriigid: Kanada, Mehhiko, Inglismaa, Saksamaa ja Holland.

Liikmed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Täisnimega Justin Steward Furstenfeld sündis 14. detsembril 1975. aastal Texases ja hetkel tegutseb lauljana, laulukirjutana, kitarristina ja bändi juhina. Enne Blue October'i loomist 1996. aastal, tegutses ta bändis 'Last Wish' ning kannab esinedes tema enda pandud nime '5591', mis on tema raviloleku ajal olnud patsiendi number. Hämmastama panevate laulukirjutusoskustega mees on kirjutanud üle 500 loo ning tema sõnade kohaselt pole lõppu oodata ja jätkab nende kirjutamist ka pikemas tulevikus. Bändi kitarrist Hudson armastab Justini loodud sõnu, öeldes “Ta räägib tõde. See kõik on seotud reaalse elu kogemustega, millega kõik ennast siduda ja laulu sisse elada võivad. Sellise isiksusega koos töötada on eriline. Meie muusika puudutab inimest südamest ning selle üle olen uhke”. Justini esimene muusikaline kogemus lapsena oli Roy Orbison'i laul 'Crying', mis viis teistegi melanhooliliste artistide kuulamiseni. 14-aastasena ravile läinud Justin kasutas muusikat peletamaks eemale oma probleeme. Laulude 'What If We Could', 'Sound of Pulling Heaven Down' ja 'Let It Go' kohta ütleb ta järgmist: “Ma ei mäleta nende laulude kirjutamist. Nad lihtsalt tulevad, kui see kõik minu jaoks liiga raskeks läheb. Nüüd ma lihtsalt ootan mõnd rõõmsat lugu”. Uusima plaadi kahe viimase loo kohta ütleb solist: “Need on ainsad minu kirjutatud armastulood. Vähemalt ma tean, et ma olen veel armastamiseks võimeline. On tore teada, et mu süda veel töötab”. Kui Justin parasjagu oma bändiga mööda ilma ei tuurita, elab ta oma kodulinnas, Texases oma naise Lisaga.

Huvitavat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Teistest tähelepanuväärsetest faktidest on üks see, et bändi uusimalt albumilt pärit 'Into the Ocean' kujutleb surma soovi nii siiralt ja ausalt, et mõned fännid on kirjutanud, et too heliteos on isegi ära hoidnud nende enesetapumõtted. Selle kohta on bändi solist lausunud: “Kui ma tõesti olen niimoodi inimesi päästnud, siis ma ei tea, mida öelda. Aga kui ma seda nende heaks teha saan, miks ma siis endale sama ei saa teha?” Teine mainimist vääriv fakt on see, et multi-instrumentalist Ryan alustas klaveriõpinguid 4-aastaselt, viiulit ja vioolat hakkas ta vastavalt kuue- ja üheksaaastaselt õppima.