Bedwetters

Allikas: Vikipeedia
Bedwetters
Päritolu Pärnu, Eesti
Stiil(id) Pop punk, Rock, Post Hardcore
Tegev 2004-2013
Koosseis
Joosep Järvesaar
Mihkel Mõttus
Rauno Kutti
Kaspar Koppel
Karl-Kristjan Kingi
Endised liikmed
Alo-Martin Mathiesen
Oliver Rull

Bedwetters on Eesti pop-punkrocki ansambel, mille moodustasid laulja ja bassist Joosep Järvesaar, kitarrist Mihkel Mõttus ja trummar Alo-Martin Mathiesen septembris 2004 Pärnus. Joosep Järvesaar ja Mihkel Mõttus on ka ainukesed, kes bändi algsest koosseisust alles on jäänud.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ansambel alustas triona: Joosep Järvesaar (vokaal, bass), Mihkel Mõttus (kitarr, vokaal) ja Alo-Martin Mathiesen (trummid). Oma esimese loo salvestas bänd 2005. aasta märtsis Pärnu Avatud Noortekeskuses "Che", seal tegutsevate bändide kogumiku "Keep off there is nothing to listen..." tarbeks.

2005. aasta kevadel lisandus kitarrist Karl-Kristjan Kingi (enne ansamblis Fortified). Üsna pea asus trummidele Karl-Kristjan Kingi ning hiljem lisandusid bändi ka kitarrist Oliver Rull ja bassist Kaspar Koppel.

Veebruaris 2007 võitis Bedwetters Pärnu noortebändide konkursil "Proovikas 2007" parima bändi tiitli.

Sama aasta märtsis võideti üle-Eestilise konkursi "Noortebänd 2007" grand prix, mille peaauhinnaks on Zeni ja MTV Eesti toel valmiv muusikavideo.

Mais 2007 valmiski muusikavideo loole "Dramatic Letter to Conscience", mida esitleti 8. juunil ning mis jõudis MTV Eesti eetrisse alates 11. juunist. Järgnesid rohked esinemised.

Kuni 2007. aasta juulini tegutseti koosseisus Joosep Järvesaar (vokaal), Mihkel Mõttus (kitarr), Oliver Rull (kitarr), Kaspar Koppel (bass) ja Karl-Kristjan Kingi (trummid).

Juulis 2007 vahetati kitarrist Oliver Rulli välja Rauno Kutti (kitarrist ka ansamblis Mushy).

19. augustil esineti MTV Baltic-u sünnipäeval Riias Krastmala staadionil, üritusele kogunes üle 26 000 inimese. Selle ajani Bedwettersi kõige suurem esinemine.

Augusti lõpul sai Bedwetters'ist nominent MTV muusikaauhindadele «Euroopa uute helide» kategoorias. Järgnevate kuude jooksul seljatas bänd mitmeid teisi ja ühtlasi ka palju nimekamaid ansambleid. Oktoobri lõpuks oli alles jäänud veel 3 bändi: Yakup Türgist, Firma Rumeeniast ning Bedwetters. 1. novembril toimuval MTV muusikaauhindade galal Münchenis võitis bänd "Euroopa Uue Heli" tiitli ning esines otse-eetris miljonitele televaatajatele.

Bedwetters kogus laiemat kuulsust ja leidis rohkelt kajastust meedias. Novembri lõpul sai alguse väike tuur, mis lõppes detsembri esimestel päevadel. Järgnesid mitmed etteasted televisioonis.

Joosep Järvesaar ja Mihkel Mõttus valiti Raadio 2 "Unistuste Bänd 2007" koosseisu. Jaanuaris toimuval Raadio 2 Aasta Hitt 2007 auhinnagalal võitis Bedwetters "Uue Tulija" tiitli ja laul "Dramatic Letter To Concience" osutus valituks tiitlile "Raadio 2 Aastahitt 2007".

Jaanuari teises pooles lindistas bänd Soomes 4-loolist maxisinglit "Read The Lyrics!", mis ilmus eksklusiivsena EMT SurfPort`i muusikapoes. Maxisinglil on neli lugu: Read the Lyrics, Trapped Between Myself, So Long Nanny ja Dramatic Letter to Conscience.

12. veebruaril pani ansambel 3 uut lugu kuulamiseks välja oma ametlikule MySpace leheküljele.

6. septembril esines Bedwetters GO LIVE-l.

20.04.09 ilmus Bedwettersi kauaoodatud album "Meet the f#cking Bedwetters". Plaat on tehtud Rootsis ja sisaldab 13 lugu ja ühte lisalugu "Just in case". 1. mail esitles Bedwetters oma plaati klubis Tapper. Laivi sai näha otseülekandes zen.ee leheküljelt. Samuti näidati laivi MTV Eesti kanalilt, mis oli ühtlasi ka MTV Eesti esimene MTV Live. Terve suvi oli täis esinemisi. Mais ilmus ka Bedwettersi uus video, mis on tehtud nende singlile "Long.Some.Distance". Peale poiste on videos ka Rootsi modellid, kes kehastavad nende alter-egosid. Suvel esinesid poisid ka Reiu puhkekeskuses, kus nad astusid üles unplugged show'ga, koos Mushyga, ehk siis üles astus ansambel Kajakad. Toimus päris palju laive välismaal. 26.detsembril esines Bedwetters oma kodulinnas - Pärnus, klubis Sugar; lisaks Bedwettersile astusid üles ka Mushy ja Kongomaania.

Bedwetters pürgib järjest tippu ka läti raadios SWH, kus nad on püsinud päris kõrgel juba 3 kuud, samuti saab neid ka kuulata Radio Valmiera's ja Latvian airplay's, kus poisid on ka päris head tööd teinud. Hetkel käib usin töö demode salvestamisega.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]