Alo Ritsing

Allikas: Vikipeedia

Alo Ritsing (sündinud 4. novembril 1936) on eesti koorijuht ja helilooja.

Alo Ritsing Üldlaulupeol, 2009
Alo Ritsing Üldlaulupeol, 2009

Alo Ritsing omandas muusikalise hariduse Tartu Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis kaugõppe üliõpilasena professor Gustav Ernesaksa kooridirigeerimise klassis. Muusikat tegema publiku ette jõudis Alo aga üsna varakult – algkoolist, kust valiti viisipidajaid poisse “Carmeni” etenduse poistekoori. Pärast keskkooli lõpetamist 1955. aastal, Tartu Ülikoolis bibliograafiat õppides, osales aktiivselt Tartu Akadeemilise Meeskoori (TAM) lauljana ja siitpeale ongi märgata tema järjest süvenevat huvi koorilaulu ja dirigeerimise vastu.

Tartu Akadeemilise Meeskoori dirigendina alustas Alo Ritsing isa kõrval tööd 1963. aastal. Aastast 1974 (pärast isa loobumist) sai Alo Ritsingust Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent.

Praeguseks ajaks on temast kujunenud Eesti üks produktiivsemaid erinevate kooriliikide laulude autoreid. Aktiivse osalejana professionaalsetes muusikaorganisatsioonides on prof. A. Ritsing kolleegide seas tunnustatud kõrgetasemelise koorijuhina, selle värskendajana ja filigraanse töötlejana. Ta on olnud külalisdirigendiks nii Eestis kui välismaal.

Praegu on Alo Ritsing TAMi peadirigent, samuti meeskoori Forestalia ning EMLS Tartu Meeskoori peadirigent.

Ta on Richard Ritsingu poeg.

2004 pälvis Ritsing Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali preemia meestelaulu arendamise eest Tartus ja mujal Lõuna-Eestis. Preemia suurus oli 40 000 krooni. Rahvakultuuri sihtkapital autasustas sel aastal 13 isikut, kellest Ritsing, Mai Sarnet ja Ants Soots pälvisid kõige suurema summa.[1]

Tunnustused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. "Kes? Mis? Kus?" 2006, lk. 369

Välislink[muuda | redigeeri lähteteksti]