Aerutamine 2004. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia

2004. aasta suveolümpiamängudel aerutamisvõistlused toimusid 23.28. augustil.


Medalialad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed võistlesid olümpial üheksal alal: 500 m ja 1000 m distantsil ühe- ja kahekanuudel ning neljasüstal (ainult 1000 m). Naistel oli kavas kolm ala: ühe-, kahe- ja neljasüsta 500 m.

Võistluspaik[muuda | redigeeri lähteteksti]

Võisteldi Schiniase sõudmise ja aerutamise olümpiakeskuses, mis asub mitte kaugel Marathoni külast. Tribüünidele mahtus pealtvaatajaid 14 000.


Tulemused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mehed, ühesüst, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 28. august
Osavõtjaid: 28

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Adam Van Koeverden Kanada 1.37,919
2. Nathan Baggaley Austraalia 1.38,467
3. Ian Wynne Suurbritannia 1.38,547
4. Eirik Verås Larsen Norra 1.38,667
5. Akos Vereckei Ungari 1.39,315
6. Lutz Altepost Saksamaa 1.39,647
7. Babak Amir Tahmasseb Prantsusmaa 1.40,187
8. Javier Correa Argentina 1.40,639

Mehed, kahesüst, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 28. august
Osavõtjaid: 19

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Ronald Rauhe - Tim Wieskötter Saksamaa 1.27,040
2. Clint Robinson - Nathan Baggaley Austraalia 1.27,920
3. Roman Petrušenko - Vadim Mahnjov Valgevene 1.27,996
4. Marek Twardowski - Adam Wysocki Poola 1.28,048
5. Zoltan Kammerer - Botond Storcz Ungari 1.29,096
6. Damian Vindel - Francisco Llera Hispaania 1.29,532
7. Alvydas Duonela - Egidijus Balciunas Leedu 1.29,868
8. Antonio Rossi - Beniamino Bonomi Itaalia 1.30,804

Mehed, ühesüst, 1000 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
osavõtjaid: 25

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Eirik Verås-Larsen Norra 3.25,897
2. Ben Fouhy Uus-Meremaa 3.27,413
3. Adam Van Koeverden Kanada 3.28,218
4. Nathan Baggaley Austraalia 3.28,310
5. Tim Brabants Suurbritannia 3.30,553
6. Roland Kokeny Ungari 3.31,121
7. Emanuel Silva Portugal 3.33,862
8. Björn Goldschmidt Saksamaa 3.34,381

Mehed, kahesüst, 1000 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjaid: 16

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Markus Oscarsson - Henrik Nilsson Rootsi 3.18,420
2. Antonio Rossi - Beniamino Bonomi Itaalia 3.19,484
3. Eirik Verås-Larsen - Nils-Olav Fjeldheim Norra 3.19,528
4. Daniel Collins - David Rhodes Austraalia 3.19,956
5. Wouter D Haene - Bob Maesen Belgia 3.20,196
6. Jan Schäfer - Marco Herszel Saksamaa 3.20,548
7. Ian Wynne - Paul Darby Dowman Suurbritannia 3.20,848
8. Ben Fouhy - Steven Ferguson Uus-Meremaa 3.21,336

Mehed, neljasüst, 1000 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjaid: 10

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Zoltan Kammerer, Botond Storcz, Akos Vereckei, Gabor Horvath Ungari 2.56,919
2. Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm Saksamaa 2.58,659
3. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlcek, Juraj Baca Slovakkia 2.59,314
4. Milko Kazanov, Ivan Hristov, Petar Merkov, Jordan Jordanov Bulgaaria 2.59,622
5. Jacob Lorentz Norenberg, Alexander Wefald, Andreas Gjersø, Mattis Næss Norra 3.01,698
6. Roman Petrušenko, Aleksei Abalmassov, Demjan Turtšin, Vadim Mahnjov Valgevene 3.02,419
7. Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Vasile Curuzan Corneli, Stefan Vasile Rumeenia 3.03,107
8. Tomasz Mendelski, Rafal Glazewski, Adam Seroczynski, Dariusz Bialkowski Poola 3.03,562

Mehed, ühekanuu, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 28. august
Osavõtjad: 19

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Andreas Dittmer Saksamaa 1.46,383
2. David Cal Hispaania 1.46,723
3. Maksim Opalev Venemaa 1.47,767
4. Aleksandr Zhukovski Valgevene 1.47,903
5. Martin Doktor Tšehhi 1.47,999
6. Richard Dalton Kanada 1.48,103
7. Marton Joob Ungari 1.48,195
8. Stanimir Atanasov Bulgaaria 1.49,759

Mehed, kahekanuu, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 28. august
Osavõtjad: 14

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Meng Guanliang - Yang Wenjun Hiina 1.40,278
2. Ibrahim Rojas Blanco - Ledis Frank Balceiro Pajon Kuuba 1.40,350
3. Aleksander Kostoglod - Aleksandr Kovaljov Venemaa 1.40,442
4. Silviu Simioncencu - Florin Popescu Rumeenia 1.40,618
5. Christian Gille - Tomasz Wylenzek Saksamaa 1.40,802
6. Aleksandr Kurljandtšik - Aleksandr Baidanovitš Valgevene 1.40,858
7. György Kozmann - György Kolonics Ungari 1.41,138
8. Attila Buday - Tamas Buday Jr Kanada 1.41,210

Mehed, ühekanuu, 1000 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjad: 19

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. David Cal Hispaania 3.46,201
2. Andreas Dittmer Saksamaa 3.46,721
3. Attila Vajda Ungari 3.49,025
4. Martin Doktor Tšehhi 3.50,405
5. Stephen Giles Kanada 3.51,457
6. Dagnis Vinogradovs Läti 3.53,537
7. Marian Ostrcil Slovakkia 3.54,629
8. Karel Aguilar Chacon Kuuba 3.54,957

Mehed, kahekanuu, 1000 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjad: 19

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Christian Gille - Tomasz Wylenzek Saksamaa 3.41,802
2. Aleksandr Kostoglod - Aleksandr Kovaljov Venemaa 3.42,990
3. György Kozmann - György Kolonics Ungari 3.43,106
4. Silviu Simioncencu - Florin Popescu Rumeenia 3.43,858
5. Michal Sliwinski - Lukasz Woszczynski Poola 3.44,338
6. Richard Dalton - Michael Scarola Kanada 3.45,638
7. Alfredo Bea - David Mascato Hispaania 3.45,766
8. Ibrahim Rojas Blanco - Ledis Frank Balceiro Pajon Kuuba 3.50,346

Naised, ühesüst, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjad: 23

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Natasa Janics Ungari 1.47,741
2. Josefa Idem Itaalia 1.49,729
3. Caroline Brunet Kanada 1.50,601
4. Katrin Wagner Saksamaa 1.52,557
5. Marcela Erbanova Slovakkia 1.52,685
6. Larissa Peisakhovitch Iisrael 1.53,089
7. Lucy Hardy Suurbritannia 1.53,717
8. Jenni Honkanen Soome 1.53,937

Naised, kahesüst. 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjad: 15

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Katalin Kovacs - Natasa Janics Ungari 1.38,101
2. Birgit Fischer - Carolin Leonhardt Saksamaa 1.39,533
3. Aneta Pastuszka - Beata Sokolowska Kulesza Poola 1.40,077
4. Xu Linbei - Zhong Hongyan Hiina 1.40,913
5. Beatriz Manchon - Teresa Portela Hispaania 1.42,409
6. Deljana Dacheva - Bonka Pindzheva Bulgaaria 1.42,553
7. Caroline Brunet - Mylanie Barre Kanada 1.42,833
8. Sofia Paldanius - Anna Karlsson Rootsi 1.43,077

Naised, neljasüst, 500 m[muuda | redigeeri lähteteksti]

Finaal: 27. august
Osavõtjad: 10

Koht Sportlased Riik Tulemus
1. Birgit Fischer - Maike Nollen - Katrin Wagner - Carolin Leonhardt Saksamaa 1.34,340
2. Katalin Kovacs - Szilvia Szabo - Erzsebet Viski - Kinga Bota Ungari 1.34,536
3. Inna Ossipenko - Tatjana Semõkina - Hanna Balabanova - Olena Tšerevatova Ukraina 1.36,192
4. Karolina Sadalska - Joanna Skowron - Malgorzata Czajczynska - Aneta Bialkowska Poola 1.36,376
5. Isabel Garcia - Beatriz Manchon - Jana Smidakova - Teresa Portela Hispaania 1.37,908
6. Chantal Meek - Amanda Rankin - Kate Barclay - Lisa Oldenhof Austraalia 1.38,116
7. Xu Linbei - Zhong Hongyan - He Jing - Gao Yi Hiina 1.38,144
8. Karen Furneaux - Carrie Lightbound - Kamini Jain - Jillian D Alessio Kanada 1.39,952

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]